30 Ekim 2012 Salı

Seyredilmelik Filmler: Hævnen - Daha iyi bir dünyadaBayram tatili sayesinde uzun zamandır izlemediğim kadar fazla film izledim. Bunlar arasında en çok beğendiğimi sizlere hemen sunuyorum:Hævnen.
 Olay Danimarka'nın muhteşem güzel bi şehriyle Afrika'da sefaletin doruklarda yaşandığı bir göçmen kampı arasında geçiyor. Anton Danimarka'da yaşayan fakat doktorluk görevi nedeniyle her hafta göçmen kampına giden bir baba. İki oğlu olan Anton kendi gibi doktor olan karısıyla ayrı yaşar. Bu karamsarlığın içinde yaşayan kardeşlerden büyüğü Elias, okulda da serserilerce rahatsız edilir. İşte tam bu sırada olayları sürükleyecek arkadaşı Christian ile tanışır. Christian Elias'ı serserilerden koruyabilen tek kişidir.

 Christian annesinin ölümünden sorna babası Claus'la birlikte Londra'dan Danimarka'ya taşınır. Kansere yenik düşen annesinden dolayı oldukça üzgün olan Christian, bu ölümden babasını sorumlu tutar. Christian okulda geçirdiği zaman diliminde Eliasla arkadaş olur ve kısa zamanda sıkı bağlar kurarlar. Fakat Christian ve Elias'ın düzenledikleri korkunç intikam projesi aralarının açılmasına ve olaya ailelerin girmesine neden olur. Ve bu karmaşadan çıkmaları için aileler yardımcı olur. 
 
 

En İyi Yabancı Film Dalı'nda Oscar Ödülü'ne sahip bu filmin yönetmen koltuğunda bol ödüllü yönetmen Susanne Bier bulunuyor.İyi seyirler!! :)

0 yorum:

Yorum Gönder